Právě probíhá


rekonstrukce sklepů - Údolní
rekonstrukce bytů - Koliště
výroba elektrické brány, instalace kamerového systému - areál Osmek
rekonstrukce sociálního zařízení - areál Osmek

Nápis nad vjezdem
Výroba elektrické brány, instalace kamerového systému - areál Osmek

Na podzim loňského roku začala výroba nové vjezdové brány s elektrickým pohonem na dálkové ovládání. Dodavatelem zámečnických prací je Bronislav Daniš, elektrické zařízení instaluje firma EMOS. Ta je také dodavatelem kamerového systému, kterým bude celý areál monitorován.

Plánovaná instalace duben/květen 2021.

Suterén B12
Rekonstrukce sociálního zařízení - areál Osmek

V březnu 2021 byla v areálu Osmek v Přerově zahájena rekonstrukce umýváren a toalet v suterénu budovy B11. Nejprve bylo třeba odstranit starý nefunkční bojler před vstupem do umývárny. Poté byla částěčně přemístěna umyvadla a opraveny vodovodní baterie, následovalo vyspravení obkladů a renovace dveří. Ve vedlejší místnosti byla vyměněna dvě okna a budou postaveny čtyři nové příčky oddělující jednotlivé záchodové kóje. V plánu je oprava elektrického vedení a umístění automatického sušáku na ruce. Nevyužívanou část prostoru oddělí zeď, a vznikne tak sklad se samostatným vchodem, který bude nabídnut k pronájmu.

Plánované dokončení v květnu 2021.

Oprava bytu ve druhém patře.
Rekonstrukce části druhého patra - Koliště

Od listopadu 2020 probíhá rekonstrukce poloviny druhého patra, která se z části dotkla i pater vyšších a nižších. Podle návrhu architekta Tomáše Rusína dochází k přestavbě dvou bytů o rozloze 86 m2 a 55 m2 se společným zádveřím a vznikla nová kancelář společnosti OSMEK. V celé části byly instalovány nové rozvody elektřiny, plynu, topení, vody a kanalizace. Budou renovovány původní podlahy a dveře, všechny místnosti dostanou nové vnitřní omítky. Každý byt bude mít vlastní plynový kotel na vytápění a ohřev vody, internetové připojení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu ve stylu 30. let, parketové podlahy v pokojích a samostatnou šatnu. 

Na začátku dubna byly dokončeny hlavní stavební práce a instalace rozvodů. Ke slovu se nyní dostávají řemeslníci malíř a natěrač, parketář, stolař, obkladač, na dokončení instalací se vrátí elektrikáři a vodař.  

Plánované dokončení v červnu 2021. 

sklepy
Rekonstrukce sklepů Údolní

V domě na Údolní byla 26. ledna zahájena rekonstrukce sklepů o celkové rozloze cca 200 m2.

V plánu je odstranění vnitřních omítek, očištění cihel a spár, penetrace a zakonzervování; kompletní výměna vodorovné kanalizace a svislé do výše stropů; nové elektrické vedení; položení dlažby suchou cestou - do drtě; vybudování kočárkárny/kolárny, provozního wc, úklidové místnosti a kójí pro nájemníky za použití pozinkových lamelových konstrukcí.

Zhruba dva týdny trvaly vyklízecí práce. Následovalo zdokumentování stavu, vypracování projektu a schválení postupu. Dne 5. února byla zahájena vlastní rekonstrukce. Začalo se odstraňováním starých omítek a čištěním cihel a spár. Po několika dnech se přidaly výkopové práce vedoucí k obnažení vodorovné kanalizace. Od 15. března probíhala postupná výměna jednotlivých kanalizačních přípojek a 19. března během dopoledne bylo vyměněno hlavní kanalizační potrubí v domě a opět napojeno na městskou pouliční kanalizaci. Po skončení těchto březnových prací pokračuje v dubnu očišťování cihlových stěn a příprava podkladu pro položení velkoformátové dlažby.

Plánované dokončení v květnu 2021.