Na čem pracujeme a co se nám už podařilo

• rekonstrukce a opravy chodby - Koliště
• zavedení nového informačního systému - areál Osmek
• rekonstrukce bytů - Koliště
• výměna oken - areál Osmek
• oprava sociálního zařízení - areál Osmek, budova B

chodba - Koliště
Rekonstrukce a opravy chodby - Koliště

V průjezdu u domovních dveří byl instalován nový zvonkový panel značky Urmet a vypínače od firmy Govena z řady Metal Line, do chodby byly použity porcelánové vypínače a zvonková tlačítka od výrobce THPG. Chodba byla vymalována krémovou barvou, kovová traverza, nesoucí schody, byla očištěna a natřena lahvově zelenou barvou v odstínu obkladů na okenních parapetech a soklu kolem schodiště. Domu jsme se pokusili vrátit atmosféru doby před více než sto lety. 

Budova B - chodba
Vymalování a úklid chodby v budově B - areál Osmek

V říjnu 2021 jsme uklízeli na chodbě ve 2. patře budovy B.

Odstranili jsme staré a nepotřebné elektrické vedení a instalovali nové úsporné zářivky, vymalovali jsme, umyli a naleštili kachličky a výsledkem je malé čisté zákoutí. Vstupuje se odtud do skladů firmy LUMA a do kanceláře společnosti OSMEK.

Od začátku roku 2021 provádíme v budově B také důkladný úklid hlavního schodiště. 

nové topení
Opravy v přízemí budovy C - areál Osmek

V přízemí budovy C připravujeme pro nového nájemníka prostor o velikosti 135 m2.

Instalujeme nové rozvody topení, napojíme radiátory s možností regulace a v budoucnu možností měření spotřeby. Po opravě elektrického vedení dostane prostor úsporné osvětlení a rozvody zásuvek dle výrobních požadavků nájemníka. Výsledkem oprav vodoinstalace bude umyvadlo s přívodem teplé vody. V lednu 2022 dojde k výměně oken a vybourání otvoru pro vrata a jejich osazení.

Plánované dokončení: únor 2022. 

Budova B, 2. patro.
Oprava sociálního zařízení - areál Osmek, budova B, 2. patro

V září 2021 jsme dokončili další část oprav sociálního zařízení ve druhém patře budovy B. Již dříve jsme očistili původní umyvadla, obklady a dlažbu od starých nánosů špíny a barev, odstranili nepotřebná potrubí a opravili vodovodní baterie a osvětlení. Nyní, v poslední fázi, jsme vyměnili šestery dveře a celý prostor jsme vymalovali a uklidili. Na závěr nás bude čekat ještě výměna nádržek na vodu, kterou bychom rádi provedli v zimním období.

Informační systém
Informační systém

V září 2021 jsme přikročili ke změně systému označování budov, dveří, vrat, výtahů a volných ploch v areálu Osmek. Nově jsme začali používat abecední značení budov a přidali číselné označení dveří, výtahů a parkovacích ploch. U vjezdu do areálu jsme umístili nový barevný plánek a orientační tabuli, na níž jsou uvedena loga jednotlivých firem a vchody, kde sídlí. Každý vchod je pak v areálu viditelně označen. 

Dodavatelem systému je firma LUMA.

Byt B - kuchyň
Rekonstrukce části druhého patra - Koliště

Od listopadu 2020 do září 2021 proběhla rekonstrukce poloviny druhého patra, která se z části dotkla i pater vyšších a nižších. Podle návrhu architekta Tomáše Rusína došlo k přestavbě dvou bytů o rozloze 86 m2 a 55 m2 se společným zádveřím a vznikla nová kancelář společnosti OSMEK. V celé části byly instalovány nové rozvody elektřiny, plynu, topení, vody a kanalizace. Renovace se po dlouhých letech špatného zacházení dočkaly původní parketové podlahy a dochované dveře, ty chybějící nahradily věrné repliky. Všechny místnosti dostaly nové vnitřní omítky a koupelny i předsíň novou dlažbu odpovídající charakterem době vzniku domu. Každý byt má vlastní plynový kotel na vytápění a ohřev vody, internetové připojení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu ve stylu 30. let a samostatnou šatnu. 

Stavební práce zajišťovala firma SIDO a my jí i jejím dodavatelům velmi děkujeme za skvělý výsledek. Dokončovací práce provedli pánové Mifek a Slámečka, také jim patří naše poděkování.

Dokončeno v září 2021. 

Okna zadní fasáda
Výměna oken - areál Osmek

V létě 2020 jsme zahájili postupnou výměnu všech oken v historických továrních budovách. Jedná se o dlouhodobý projekt, závislý na finanční prosperitě areálu. Naší snahou je při tom zachovat industriální ráz budov a sjednotit dosavadní poněkud rozmanitá řešení okenních otvorů.

Zvolili jsme izolační trojskla TERMOBEL s tepelným koeficientem Ug = 0,5-0,7 W/m2K, plněná Argonem a s nerezovým (plastovým) distančním rámečkem (tzv. teplou hranou), který snižuje tepelný most po obvodě, a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Venkovní rámy jsou v tmavě modré barvě odstínu stahlblau, vnitřní jsou bílé. Do umýváren a šaten jsme vybrali neprůhledná skla, vzor připomíná známé a dříve populární drátosklo. Bohužel nebylo možné zachovat původní luxfery, které byly popraskané a způsob jejich zazdění už neodpovídal požadavkům na tepelnou izolaci. Okna osazujeme vnitřními i vnějšími parapety ve shodném barevném provedení.