Právě probíhá

• rekonstrukce bytů - Koliště
• výměna oken - areál Osmek
• rekonstrukce sociálního zařízení - areál Osmek
• výroba elektrické brány

Právě jsme dokončili

• rekonstrukce sklepů - Údolní
• instalace kamerového systému - areál Osmek

rekonstrukce druhého patra
Rekonstrukce části druhého patra - Koliště

Od listopadu 2020 probíhá rekonstrukce poloviny druhého patra, která se z části dotkla i pater vyšších a nižších. Podle návrhu architekta Tomáše Rusína dochází k přestavbě dvou bytů o rozloze 86 m2 a 55 m2 se společným zádveřím a vznikla nová kancelář společnosti OSMEK. V celé části byly instalovány nové rozvody elektřiny, plynu, topení, vody a kanalizace. Budou renovovány původní podlahy a dveře, všechny místnosti dostanou nové vnitřní omítky. Každý byt bude mít vlastní plynový kotel na vytápění a ohřev vody, internetové připojení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu ve stylu 30. let, parketové podlahy v pokojích a samostatnou šatnu. 

Na začátku dubna byly dokončeny hlavní stavební práce a instalace rozvodů. Ke slovu se nyní dostávají řemeslníci malíř a natěrač, parketář, stolař, obkladač, na dokončení instalací se vrátí elektrikáři a vodař.  

Plánované dokončení v červnu 2021. 

Sklepní kóje
Rekonstrukce sklepů Údolní

V domě na Údolní byla 26. ledna zahájena rekonstrukce sklepů o celkové rozloze cca 200 m2. Generální dodavatel SIDO reality, s.r.o., vodařské práce Richard Macek, elektrikářské práce KOMP, spol.s.r.o., dlažba DIPRO trade s r.o., sklepní kóje PEKSTRA spol. s r.o.

V plánu bylo odstranění vnitřních omítek, očištění cihel a spár, penetrace a zakonzervování; kompletní výměna vodorovné kanalizace a svislé do výše stropů; nové elektrické vedení; výměna vodovodního potrubí; položení dlažby suchou cestou - do drtě; vybudování kočárkárny/kolárny, provozního wc, úklidové místnosti a kójí pro nájemníky za použití ocelových konstrukcí.

Zhruba dva týdny trvaly vyklízecí práce. Následovalo zdokumentování stavu, vypracování projektu a schválení postupu. Dne 5. února byla zahájena vlastní rekonstrukce. Začalo se odstraňováním omítek a čištěním cihel a spár. Po několika dnech se přidaly výkopové práce vedoucí k obnažení vodorovné kanalizace. Od 15. března probíhala postupná výměna jednotlivých kanalizačních přípojek a 19. března bylo vyměněno hlavní kanalizační potrubí v domě a opět napojeno na městskou síť. Poté pokračovalo očišťování cihlových stěn a příprava podkladu pro položení velkoformátové dlažby, současně probíhala penetrace zdí a výmalba stropů. V polovině dubna začala pokládka dlaždic barevně rozlišujících koridory a budoucí kóje. V posledním dubnovém týdnu nastoupili do sklepů elektrikáři, kteří rozvedli povrchovou kabeláž, zakončenou původními dobovými otočnými vypínači a zásuvkami s krytem, umístili stropní osvětlení chodeb a kójí a napojili hlavní kabel do elektrické rozvodny na chodbě. Na začátku května bylo vyměněno povrchové vodovodní potrubí, nahrazeny veškeré ventily a nově instalován redukční ventil. Poslední fází byla montáž ocelových sklepních kójí - konstrukcí z ocelových rámů, do nichž jsou vsazené plechové výplně spojené šrouby a kotveny do podlahy a stěn pomocí ocelových kotev.

Dokončení 20. května 2021.

Okna zadní fasáda
Výměna oken - areál Osmek

V létě 2020 jsme zahájili postupnou výměnu všech oken v historických továrních budovách. Jedná se o dlouhodobý projekt, závislý na finanční prosperitě areálu. Naší snahou je při tom zachovat industriální ráz budov a sjednotit dosavadní poněkud rozmanitá řešení okenních otvorů.

Zvolili jsme izolační trojskla TERMOBEL s tepelným koeficientem Ug = 0,5-0,7 W/m2K, plněná Argonem a s nerezovým (plastovým) distančním rámečkem (tzv. teplou hranou), který snižuje tepelný most po obvodě, a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Venkovní rámy jsou v tmavě modré barvě odstínu stahlblau, vnitřní jsou bílé. Do umýváren a šaten jsme vybrali neprůhledná skla, vzor připomíná známé a dříve populární drátosklo. Bohužel nebylo možné zachovat původní luxfery, které byly popraskané a způsob jejich zazdění už neodpovídal požadavkům na tepelnou izolaci. Okna osazujeme vnitřními i vnějšími parapety ve shodném barevném provedení.

Suterén B12
Rekonstrukce sociálního zařízení - areál Osmek

V březnu 2021 byla v areálu Osmek v Přerově zahájena rekonstrukce umýváren a toalet v suterénu budovy B11. Nejprve bylo třeba odstranit starý nefunkční bojler před vstupem do umývárny. Poté byla částěčně přemístěna umyvadla a opraveny vodovodní baterie, následovalo vyspravení obkladů a renovace dveří. Ve vedlejší místnosti byla vyměněna dvě okna a budou postaveny čtyři nové příčky oddělující jednotlivé záchodové kóje. V plánu je oprava elektrického vedení a umístění automatického sušáku na ruce. Nevyužívanou část prostoru oddělí zeď, a vznikne tak sklad se samostatným vchodem, který bude nabídnut k pronájmu.

Plánované dokončení v květnu 2021.

Nápis nad vjezdem
Výroba elektrické brány - areál Osmek

Na podzim loňského roku začala výroba nové vjezdové brány s elektrickým pohonem na dálkové ovládání. Dodavatelem zámečnických prací je Bronislav Daniš, elektrické zařízení instaluje firma EMOS.  

Plánované dokončení květen 2021.

Umístění kamer
Instalace kamerového systému - areál Osmek

Na konci dubna bylo v areálu Osmek rozmístěno 11 kamer, které od 6. května sledují dění v celém objektu. Systém umožňuje správci vzdálené připojení a živé sledování nebo přehrání záznamu. Dodavatelem je firma EMOS.