Právě probíhá

• rekonstrukce bytů - Koliště
• výměna oken - areál Osmek
• rekonstrukce sociálního zařízení - areál Osmek
• výroba elektrické brány

rekonstrukce druhého patra
Rekonstrukce části druhého patra - Koliště

Od listopadu 2020 probíhá rekonstrukce poloviny druhého patra, která se z části dotkla i pater vyšších a nižších. Podle návrhu architekta Tomáše Rusína dochází k přestavbě dvou bytů o rozloze 86 m2 a 55 m2 se společným zádveřím a vznikla nová kancelář společnosti OSMEK. V celé části byly instalovány nové rozvody elektřiny, plynu, topení, vody a kanalizace. Budou renovovány původní podlahy a dveře, všechny místnosti dostanou nové vnitřní omítky. Každý byt bude mít vlastní plynový kotel na vytápění a ohřev vody, internetové připojení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu ve stylu 30. let, parketové podlahy v pokojích a samostatnou šatnu. 

Na začátku dubna byly dokončeny hlavní stavební práce a instalace rozvodů. Ke slovu se nyní dostávají řemeslníci malíř a natěrač, parketář, stolař, obkladač, na dokončení instalací se vrátí elektrikáři a vodař.  

Plánované dokončení v srpnu 2021. 

Okna zadní fasáda
Výměna oken - areál Osmek

V létě 2020 jsme zahájili postupnou výměnu všech oken v historických továrních budovách. Jedná se o dlouhodobý projekt, závislý na finanční prosperitě areálu. Naší snahou je při tom zachovat industriální ráz budov a sjednotit dosavadní poněkud rozmanitá řešení okenních otvorů.

Zvolili jsme izolační trojskla TERMOBEL s tepelným koeficientem Ug = 0,5-0,7 W/m2K, plněná Argonem a s nerezovým (plastovým) distančním rámečkem (tzv. teplou hranou), který snižuje tepelný most po obvodě, a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Venkovní rámy jsou v tmavě modré barvě odstínu stahlblau, vnitřní jsou bílé. Do umýváren a šaten jsme vybrali neprůhledná skla, vzor připomíná známé a dříve populární drátosklo. Bohužel nebylo možné zachovat původní luxfery, které byly popraskané a způsob jejich zazdění už neodpovídal požadavkům na tepelnou izolaci. Okna osazujeme vnitřními i vnějšími parapety ve shodném barevném provedení.

Suterén B12
Rekonstrukce sociálního zařízení - areál Osmek

V březnu 2021 byla v areálu Osmek v Přerově zahájena rekonstrukce umýváren a toalet v suterénu budovy B11. Nejprve bylo třeba odstranit starý nefunkční bojler před vstupem do umývárny. Poté byla částěčně přemístěna umyvadla a opraveny vodovodní baterie, následovalo vyspravení obkladů a renovace dveří. Ve vedlejší místnosti byla vyměněna dvě okna a budou postaveny čtyři nové příčky oddělující jednotlivé záchodové kóje. V plánu je oprava elektrického vedení a umístění automatického sušáku na ruce. Nevyužívanou část prostoru oddělí zeď, a vznikne tak sklad se samostatným vchodem, který bude nabídnut k pronájmu.

Plánované dokončení v květnu 2021.

Nápis nad vjezdem
Výroba elektrické brány - areál Osmek

Na podzim loňského roku začala výroba nové vjezdové brány s elektrickým pohonem na dálkové ovládání. Dodavatelem zámečnických prací je Bronislav Daniš, elektrické zařízení instaluje firma EMOS.  

Plánované dokončení květen 2021.