Na čem pracujeme a co se nám už podařilo

• automatické dveře do prodejny HAKR - Koliště
• jídelna pro zaměstnance - areál Osmek, budova B
• rekonstrukce koupelen - Koliště
• výměna osvětlení - areál Osmek
• rekonstukce bytů - Údolní
• opravy hal - areál Osmek, budova C
• rekonstrukce a opravy chodby - Koliště
• rekonstrukce bytů - Koliště
• výměna oken a dveří - areál Osmek

Spolupracujeme s firmami:

SIDO KOMP DIPRO ISAN RACCOON EMOS Elektro Chalupa Ferropolymer
Automatické dveře do prodejny HAKR - Koliště

Na přání nájemníka jsme do prodejny v přízemí pořídili hliníkové automatické dveře, které lépe vyhovují jeho potřebám. Barvu rámu jsme zvolili světle šedou RAL 7045, stejnou, jakou jsou natřené mříže a domovní dveře. 

Dodavatelem dveří je firma RACCOON. 

jídelna
Jídelna pro zaměstnance - areál Osmek

Prostor s nejasným původním účelem sloužil dlouhá léta jako instalatérská dílna a sklad. Když tento nájemník odešel, pronajala si jej společnost LUMA s přáním zřídit zde denní místnost a jídelnu pro své zaměstnance. Nejprve bylo třeba místnost vyklidit a odstranit zbytky nefunkčních rozvodů a jejich nejrůznějších držáků. Poté došlo na zapravovací zednické práce, zasklívání prasklých okenních tabulek, natažení nového elektrického vedení, malování, natírání, osazení nových dveří a konečně na úklid. 

koupelna
Rekonstrukce historických koupelen - Koliště

V rámci oprav domu byly v roce 2021 zrekonstruovány dvě nepoužívané koupelny. Dispozice jedné z nich zůstala nezměněna, do druhé byla nově umístěna toaleta. Vybetonované podlahy byly natřeny hydroizolační stěrkou, na ni byla položena dlažba o rozměru 20 x 20 cm v retro stylu od italské keramičky NovaBell, bílý obklad stěn o rozměru 15 x 15 cm pochází od rakovnického výrobce  RAKO. Do zděného sprchového koutu Walk-In byl umístěn sprchový sloup Sapho - ANTEA, sanitární keramika ze série AQUALINE - ANTIK zahrnuje kombi wc a umyvadla osazená bateriemi stejné série jako sprcha. Podařilo se zachovat původní kastlové okno do světlíku, mezi jehož vnitřní a vnější křídla byla umístěna zářivka imitující denní světlo. Četné niky slouží k ukládání kosmetiky, ručníků a dalších potřeb a nahrazují koupelnový nábytek, prostor tak působí vzdušně a velkoryse.

Stavební práce: SIDO; elektroinstalace: KOMP; keramika a sanita: DIPRO; radiátor: ISAN.

Hala C
Výměna svítidel - areál Osmek

Uposlechli jsme volání po úsporách elektrické energie a v průběhu let 2021 a 2022 jsme na budovy uvnitř areálu umístili nové pouliční osvětlení - staré a energeticky náročné lampy jsme vyměnili za úsporné a subtilní 30W LED POULIČNÍ SVÍTILNY, 3000LM, 110°, SAMSUNG CHIP. Do šesti výrobních a skladovacích hal jsme instalovali zářivky LED SV.PRUM. PROFI+ 37W 5300LM NW,IP66 a panely LED PANEL V.PROFI+ 60×60 48W 4800LM IP65 NW. Úsporně tak už svítí firmy Mountfield, KUPO, Saunabau, LUMA a dílna autoservisu. Postupně vyměňujeme světla ve společných prostorách - na chodbách a schodištích, sociálních zařízeních a v umývárnách.

Děkujeme firmě EMOS a panu Sekerovi.

C1.1
Opravy ve zvýšeném přízemí budovy C - areál Osmek

V létě 2022 jsme ve zvýšeném přízemí budovy C připravovali prostory o velikosti 190 m2.

Na přání nájemníka - firmy Mountfield - jsme nechali vyrobit větší a zastřešenou rampu před vraty v zadní části haly. Vyměnili jsme tři okna a jedno původní industriální jsme "zateplili" předsazením druhého vnitřního okna. Instalovali jsme nové rozvody topení a místnosti osadili plechovými radiátory s regulačními ventily a možností měření tepla. Opravili jsme toalety a zřídili sprchu s novým bojlerem na ohřev vody, sociální zařízení má měření spotřeby. Haly jsou nově vymalované a mají vyčištěnou původní cihlovou podlahu, nový nátěr mají i vrata a rampy.  

Dokončeno v září 2022. 

Byt č. 10
Rekonstrukce bytu - Údolní

Ve třetím patře domu jsme zrekonstruovali dvoupokojový byt o velikosti 79 m2. Při nezměněné dispozici jsme v předsíni zazdili okno do světlíku a dveře mezi dvěma pokoji. V celém bytě jsme instalovali nové elektrické vedení, rozvod topení a plynovou přípojku ke kotli do koupelny. Dřívější plynová kamna (která kdysi nahradila kamna na tuhá paliva) jsme nahradili litinovými radiátory od výrobce ISAN. Ohřev vody a vytápění zajišťuje kotel VIESSMANN. Zachovali jsme - nechali jsme opravit, přesklít, obrousit a natřít - veškeré původní dveře a nadsvětlík mezi kuchyní a koupelnou. Závěrem stavebních prací byly stěny potaženy perlinkou, na niž byly naneseny vnitřní omítky. Parkety byly na poškozených místech opraveny a po zbroušení ošetřeny ochranným voskem. Koupelna a kuchyň doznaly změny kvůli účelnějšímu uspořádání, zařízení i přesto připomíná dobu, ve které byl dům postaven. Kuchyň je vybavena myčkou, elektrickou pečící troubou a indukční varnou deskou, nachází se v ní i pračka a sušička, které by v dobové koupelně zabíraly mnoho místa a působily rušivě. Veškeré doplňky i světla jsou z mosazi, což koresponduje s dochovaným a opraveným dveřním kováním v celém bytě. Ozdobným prvkem bytu je malý do ulice vybíhající arkýř se třemi okny, oddělený od pokoje skleněnými dveřmi. 

Dokončeno v září 2022

chodba - Koliště
Rekonstrukce a opravy společných prostor, kamerový systém - Koliště

V listopadu a prosinci 2021 jsme dokončili drobné opravy ve vstupu do domu a na chodbě. Do průjezdu vedle domovních dveří jsme pořídili nový zvonkový panel značky Urmet a nechali instalovat vypínače od firmy Govena z řady Metal Line. Na chodbu domu jsme vybrali porcelánové vypínače s doutnavkou a zvonková tlačítka od výrobce THPG. Elektroinstalace provedla firma KOMP. Chodbu jsme nechali vymalovat světle krémovou barvou; současně byla kovová traverza nesoucí schody očištěna  od několika vrstev barvy a natřena na zeleno v odstínu obkladů na okenních parapetech a soklu kolem schodiště. Natěračské a malířské práce provedl pan Slámečka. Společným prostorám domu jsme se touto rekonstrukcí pokusili vrátit atmosféru doby před více než sto lety. 

Začátkem dubna 2022 jsme přistoupili k instalaci monitorovacího kamerového systému se záznamem. Do společných prostor domu a na dvůr jsme se rozhodli umístit čtyři kamery a na bezpečné místo jsme uložili nahrávací zařízení. Dodavatelem je přerovská firma EMOS. Současně s tím jsme opravili malou kotelnu pod schody - nechali jsme ji nově vyzdít a vymalovat a opravili jsme elektrické vedení a osvětlení. Opravili jsme také dveře do sklepa.

Byt B - kuchyň
Rekonstrukce části druhého patra - Koliště

Od listopadu 2020 do září 2021 proběhla rekonstrukce poloviny druhého patra, která se z části dotkla i pater vyšších a nižších. Podle návrhu architekta Tomáše Rusína došlo k přestavbě dvou bytů o rozloze 86 m2 a 55 m2 se společným zádveřím a vznikla nová kancelář společnosti OSMEK. V celé části byly instalovány nové rozvody elektřiny, plynu, topení, vody a kanalizace. Renovace se po dlouhých letech špatného zacházení dočkaly původní parketové podlahy a dochované dveře, ty chybějící nahradily věrné repliky. Všechny místnosti dostaly nové vnitřní omítky a koupelny i předsíň novou dlažbu odpovídající charakterem době vzniku domu. Každý byt má vlastní plynový kotel na vytápění a ohřev vody, internetové připojení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu ve stylu 20. let a samostatnou šatnu. 

Stavební práce zajišťovala firma SIDO a my jí i jejím dodavatelům velmi děkujeme za skvělý výsledek. Dokončovací práce provedli pánové Mifek a Slámečka, také jim patří naše poděkování.

Dokončeno v září 2021. 

Budova H
Výměna oken a dveří - areál Osmek

V létě 2020 jsme zahájili postupnou výměnu oken a dveří v historických továrních budovách. Jedná se o dlouhodobý projekt, rozložený do více let. Naší snahou je přitom zachovat industriální ráz budov.

Zvolili jsme izolační trojskla TERMOBEL s tepelným koeficientem Ug = 0,5-0,7 W/m2K, plněná Argonem a s nerezovým (plastovým) distančním rámečkem (tzv. teplou hranou), který snižuje tepelný most po obvodě, a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Venkovní okenní rámy jsou v tmavě modré barvě RAL 5011 stahlblau, vnitřní jsou bílé, interiérové dveře jsou v barvě RAL 103 anthrazitgrau a s neprůhledným sklem, vchodové dveře tmavě modré s čirým sklem. Dveřní kování dodal český výrobce firma M&T ze série Entero. Neprůhledné sklo jsme vybrali v provedení Paterned - vzor připomínající známé a dříve populární drátosklo. Ve většině případů bohužel nebylo možné zachovat původní luxfery, které byly popraskané a způsob jejich zazdění už neodpovídal požadavkům na tepelnou izolaci. Okna osazujeme parapety v bílém nebo antracit provedení.

Dodavatelem oken je firma Ferropolymer.