Právě probíhá

• zavedení nového informačního systému - areál Osmek
• rekonstrukce bytů - Koliště
• výměna oken - areál Osmek
• oprava chodby - areál Osmek, budova B

Informační systém
Informační systém

V září 2021 jsme přikročili ke změně systému označování budov, vchodů, vrat, výtahů a volných ploch v areálu Osmek. Nově jsme začali používat abecední značení budov a přidali číselné označení jednotlivých dveří, výtahů a parkovacích ploch. Ke vjezdu do areálu jsme umístili nový barevný plánek a orientační tabuli, na níž jsou uvedena loga jednotlivých firem a specifikovány vchody, kde sídlí. Tyto vchody jsou pak po celém areálu rovněž označeny. 

Dodavatelem systému je firma LUMA.

rekonstrukce druhého patra
Rekonstrukce části druhého patra - Koliště

Od listopadu 2020 probíhá rekonstrukce poloviny druhého patra, která se z části dotkla i pater vyšších a nižších. Podle návrhu architekta Tomáše Rusína dochází k přestavbě dvou bytů o rozloze 86 m2 a 55 m2 se společným zádveřím a vznikla nová kancelář společnosti OSMEK. V celé části byly instalovány nové rozvody elektřiny, plynu, topení, vody a kanalizace. Budou renovovány původní podlahy a dveře, všechny místnosti dostanou nové vnitřní omítky. Každý byt bude mít vlastní plynový kotel na vytápění a ohřev vody, internetové připojení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu ve stylu 30. let, parketové podlahy v pokojích a samostatnou šatnu. 

Na začátku dubna byly dokončeny hlavní stavební práce a instalace rozvodů. Ke slovu se nyní dostávají řemeslníci malíř a natěrač, parketář, stolař, obkladač, na dokončení instalací se vrátí elektrikáři a vodař.  

Plánované dokončení v srpnu 2021. 

Okna zadní fasáda
Výměna oken - areál Osmek

V létě 2020 jsme zahájili postupnou výměnu všech oken v historických továrních budovách. Jedná se o dlouhodobý projekt, závislý na finanční prosperitě areálu. Naší snahou je při tom zachovat industriální ráz budov a sjednotit dosavadní poněkud rozmanitá řešení okenních otvorů.

Zvolili jsme izolační trojskla TERMOBEL s tepelným koeficientem Ug = 0,5-0,7 W/m2K, plněná Argonem a s nerezovým (plastovým) distančním rámečkem (tzv. teplou hranou), který snižuje tepelný most po obvodě, a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Venkovní rámy jsou v tmavě modré barvě odstínu stahlblau, vnitřní jsou bílé. Do umýváren a šaten jsme vybrali neprůhledná skla, vzor připomíná známé a dříve populární drátosklo. Bohužel nebylo možné zachovat původní luxfery, které byly popraskané a způsob jejich zazdění už neodpovídal požadavkům na tepelnou izolaci. Okna osazujeme vnitřními i vnějšími parapety ve shodném barevném provedení.