Na čem pracujeme a co se nám už podařilo

• opravy ve dvoře - Koliště
• rekonstrukce prodejny - Koliště
• automatické dveře do prodejny HAKR - Koliště
• jídelna pro zaměstnance - areál Osmek, budova B
• výměna osvětlení - areál Osmek
• výměna oken a dveří - areál Osmek

Spolupracujeme s firmami:

SIDO KOMP DIPRO ISAN RACCOON EMOS Elektro Chalupa Ferropolymer Správkyně online
Dvůr
Opravy ve dvoře - Koliště

V zimě 2023 jsme zahájili postupnou rekonstrukci sklepů. Nejprve jsme je vyčistili a ve chvíli, kdy jsme rozhodovali o způsobu sanace zavlhajícího zdiva, jsme objevili původní a později zasypané okenní otvory. Jejich obnovení slibovalo stálé provětrávání a tedy vysoušení sklepů. Při výměně kanalizace v souvislosti s rekonstrukcí prodejny v přízemí se navíc ukázalo, že před sklepními okny dříve byly tzv. anglické dvorečky, jež jsme se rozhodli nyní obnovit a před domovní zeď jsme dostavěli obvodovou zídku s větracími průduchy. Nízkou zídku využijeme k vybudování malého posezení, které doplníme mobilními truhlíky se zelení. 

Koliště
Prodejna - Koliště

V první polovině roku 2023 jsme v přízemí domu Koliště 59 provedli rozsáhlou rekonstrukci komerčního prostoru - bývalé prodejny rybářských potřeb. Nejdůležitějším požadavkem bylo odstranit vlhkost zdiva a zabránit jejímu opětovnému šíření. Vyčistili jsme proto sklepy a obnovili v nich původní a později zasypané okenní otvory, které zajistí provětrávání a prosychání suterénu. Při výměně kanalizace se ukázalo, že ve dvoře před sklepními okny dříve byly tzv. anglické dvorečky, jež jsme se rozhodli nyní obnovit. Dostavěnou obvodovou zídku využijeme k vybudování malého posezení. Uvnitř prodejny jsme osekali vlhké omítky, nanesli nové sanační, nechali celý prostor vyschnout a nakonec jej vymalovali. Zárubně dveří dostaly šedý nátěr, okenní parapety jsou nové a také šedé, stejně jako elektrické zásuvky a vypínače. Částečně jsme obnovili elektrické rozvody. Objev a zprovoznění nepoužívaného komínu umožnilo do prostoru instalovat nový plynový kotel na vytápění. Vodu v kuchyňce a na toaletě ohřívá malý zásobníkový bojler. 

Novým nájemníkem je od července společnost Valašský chleba Brno, která zde zřizuje pekárnu a současně prodejnu svých čerstvých výrobků.

Děkujeme firmám SIDO, KOMP, DIPRO.

HAKR
Automatické dveře do prodejny HAKR - Koliště

Na přání nájemníka jsme do prodejny v přízemí pořídili hliníkové automatické dveře, které lépe vyhovují jeho potřebám. Barvu rámu jsme zvolili světle šedou RAL 7045, stejnou, jakou jsou natřené mříže a domovní dveře. Při této příležitosti jsme nově nechali natřít také železná zasouvací vrata do skladovací haly ve dvoře.

Dodavatelem dveří je firma RACCOON, nátěry provedl pan Slámečka.

jídelna
Jídelna pro zaměstnance - areál Osmek

Prostor s nejasným původním účelem sloužil dlouhá léta jako instalatérská dílna a sklad. Když tento nájemník odešel, pronajala si jej společnost LUMA s přáním zřídit zde denní místnost a jídelnu pro své zaměstnance. Nejprve bylo třeba místnost vyklidit a odstranit zbytky nefunkčních rozvodů a jejich nejrůznějších držáků. Poté došlo na zapravovací zednické práce, zasklívání prasklých okenních tabulek, natažení nového elektrického vedení, malování, natírání, osazení nových dveří a konečně na úklid. 

Hala C
Výměna svítidel - areál Osmek

Uposlechli jsme volání po úsporách elektrické energie a v průběhu let 2021 a 2022 jsme na budovy uvnitř areálu umístili nové pouliční osvětlení - staré a energeticky náročné lampy jsme vyměnili za úsporné a subtilní 30W LED POULIČNÍ SVÍTILNY, 3000LM, 110°, SAMSUNG CHIP. Do šesti výrobních a skladovacích hal jsme instalovali zářivky LED SV.PRUM. PROFI+ 37W 5300LM NW,IP66 a panely LED PANEL V.PROFI+ 60×60 48W 4800LM IP65 NW. Úsporně tak už svítí firmy Mountfield, KUPO, Saunabau, LUMA a dílna autoservisu. Postupně vyměňujeme světla ve společných prostorách - na chodbách a schodištích, sociálních zařízeních a v umývárnách.

Děkujeme firmě EMOS a panu Sekerovi.

Budova H
Výměna oken a dveří - areál Osmek

V létě 2020 jsme zahájili postupnou výměnu oken a dveří v historických továrních budovách. Jedná se o dlouhodobý projekt, rozložený do více let. Naší snahou je přitom zachovat industriální ráz budov.

Zvolili jsme izolační trojskla TERMOBEL s tepelným koeficientem Ug = 0,5-0,7 W/m2K, plněná Argonem a s nerezovým (plastovým) distančním rámečkem (tzv. teplou hranou), který snižuje tepelný most po obvodě, a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Venkovní okenní rámy jsou v tmavě modré barvě RAL 5011 stahlblau, vnitřní jsou bílé, interiérové dveře jsou v barvě RAL 103 anthrazitgrau a s neprůhledným sklem, vchodové dveře tmavě modré s čirým sklem. Dveřní kování dodal český výrobce firma M&T ze série Entero. Neprůhledné sklo jsme vybrali v provedení Paterned - vzor připomínající známé a dříve populární drátosklo. Ve většině případů bohužel nebylo možné zachovat původní luxfery, které byly popraskané a způsob jejich zazdění už neodpovídal požadavkům na tepelnou izolaci. Okna osazujeme parapety v bílém nebo antracit provedení.

Dodavatelem oken je firma Ferropolymer.